Thermomix Friend – Ile kosztuje- Przykładowe przepisy – Gdzie kupić

Stacja Thermomix Friend jest nowym asystentem thermomix friendurządzenia TM 6 oraz TM5, z którymi łączy się poprzez bluetooth. Jest to dodatkowe naczynie przeznaczone do przejmowania niektórych etapów gotowania, co pozwala na wykorzystanie w tym czasie głównego urządzenia Thermomix do zrealizowania kolejnych kroków przepisu lub stworzenia innych dań.

W grudniu 2023r – Thermomix Friend został wycofany z oficjalnej dystrybucji firmy Vorwerk.

Thermomix Friend czym jest?

Urządzenie to znacznie ułatwia pracę w kuchni i widocznie skraca czas gotowania, dzięki czemu posiłki trafiają na stół w błyskawicznym tempie. Ponadto posiadanie przyjaciela Thermomixa umożliwia przygotowanie kilku dań w tym samym czasie – idealne rozwiązanie w trakcie świątecznych przygotowań i przed imprezami. Od tej pory korzystanie z Thermomixa staje się jeszcze prostsze, jeszcze bardziej przyjemne i jeszcze szybsze.

Wybierając Frienda:

 • Oszczędzasz jeszcze więcej czasu

 • Możesz przygotowywać do 4 dań w tym samym czasie!

 • Nie musisz przerywać gotowania na mycie i suszenie naczynia – po prostu korzystasz z dodatkowego

 • Możesz realizować kolejne kroki przepisów w dwóch urządzeniach Thermomix jednocześnie


Jak w praktyce działa Thermomix Friend?

Urządzenie musi zostać połączony z friend thermomixurządzeniem Thermomix TM 6 lub TM5 poprzez Bluetooth. W tym celu należy w ustawieniach w Menu w Thermomixie z listy dostępnych wybrać swoje TMF i rozpocząć proces parowania poprzez weryfikację kodów widocznych na obu urządzeniach – powinny być takie same. Od tej pory TM 5/6 i TMF łączą się automatycznie.

Na cookido niektóre przepisy są opracowane tylko dla Thermomixa z wykorzystaniem Thermomix Friend – część z nich przewidziana jest dla stworzenia porcji XXL.

Urządzenie TMF stanowi uzupełnienie dla głównego urządzenia Thermomix TM5 lub TM 6 – jego obroty są więc ograniczone do poziomu 2 i służy głównie do uzupełniania pewnych etapów przepisów.


Wady i zalety Frienda:

Jak każde urządzenie również TMF posiada zarówno zalety jak i wady. Przed zakupem warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby dokonać odpowiedniej dla siebie decyzji.

Frienda warto kupić, ponieważ:

 • Znacznie ułatwia gotowanie – można wykonywać kilka etapów realizowania przepisów niemal jednocześnie. Tym samym ogranicza również ilość mycia naczynia w trakcie gotowania, gdyż dostępne są dwa do użytkowania.

 • W znaczny sposób skraca czas przygotowywania posiłków.

 • Jest idealny dla dużych rodzin, gdyż umożliwia przygotowywanie porcji XXL.

 • Niektóre przepisy Cookido są możliwe do wykonania jedynie z Friendem.

 • Idealnie sprawdza się przy podgrzewaniu potraw, gotowaniu na parze, duszeniu itp.

 • Jest niewielki i poręczny, a przy tym prosty w obsłudze.

 • Świetnie sprawdza się przed wszystkimi świętami, imprezami, czy spotkaniami z przyjaciółmi – dzięki niemu przygotujesz nie tylko więcej posiłków, ale również w większych porcjach.

TM Friend nie jest dla ciebie jeżeli:

 • Posiadasz niewielką kuchnię i mały blat roboczy – mimo niewielkich rozmiarów zajmuje jednak trochę miejsca i wymaga dobrego zagospodarowania przestrzeni.

 • Korzystasz z urządzenia Thermomix sporadycznie i gotujesz dla niewielkiej liczby osób.

thermomix tm 6 thermomix friend


Przykładowe przepisy Cookido z użyciem Frienda:

Powyższe przepisy oraz ich alternatywne wersja z użyciem TM Friend pokazują, jak wiele czasu można zaoszczędzić korzystając z nowego dzieła firmy Vorwerk.

W niektórych przypadkach jest to niemal dodatkowa godzina oszczędzonego czasu, którą możesz spożytkować na relaks, kontakty z bliskimi lub hobby. Pamiętaj – czas jest bezcenną walutą, której w żaden sposób nie da się wycenić. A z Friendem możesz zyskać go naprawdę wiele! I tym samym zarówno ty jak i twoi bliscy będziecie krócej czekać po szkole czy pracy na pyszny domowy obiad. Lub romantyczną kolację. 😉


TM Friend Cena:

 • Thermomix Friend w zestawie z kompletnym naczyniem miksującym TM6 kosztuje: 2195zł
  Zestaw zawiera:
  naczynie miksujące TM6, miarkę, nóż, pokrywkę.
 • TM Friend bez naczynia: 1715zł
 • Zestaw Thermomix TM 6 + Thermomix Friend z kompletnym naczyniem miksującym: 7710zł

Sprawdź jaka jest aktualna cena Thermomixa TM6!

Możliwość płatności gotówką, przelewem, kartą kredytową oraz na raty.

Jesteś zainteresowana/y zakupem urządzenia TM Friend?

Chcesz kupić Frienda?

Thermomix Frienda można oficjalnie kupić tylko u przedstawicieli handlowych!

Możesz skontaktować się ze mną:

Dorota Cieślik – przedstawiciel Thermomix